1.Vyberiem si produkt

Hoci je voľba produktu iba kvapkou v mori pri budovaní úspešného obchodu, každému z nás je jasné, že bez neho by sme sa nevedeli pohnúť ďalej.

Ako si zvoliť správny produkt?

Možnosti je hneď niekoľko. V prvom rade je dôležité si spraviť prieskum:

Začnite na začiatok s 1-3 produktmi, aby ste otestovali, čo si zákazník kúpi. Ak bude po produktoch dopyt, predávajte viac produktov.

2.Analyzujem našich konkurentov a ich cenu

Toto sú otázky, ktoré si kladieme pri úspešných konkurentoch, ktorí predávajú rovnaké alebo podobné produkty.

Ak chcem predávať ručne robené mydielka, pozriem si, za akú cenu to predáva konkurencia, aké vysoké je poštovné a akú majú dobu doručenia.

3.Určím si cieľových zákazníkov

Kto si kúpi môj produkt?

Zákazníkov je potrebné bližšie si špecifikovať, nakoľko je nereálne aby si náš produkt kúpili všetci.

Ak by sme chceli ponúkať chovateľské pomôcky, zameriate sa na ľudí, ktorí majú domácich miláčikov. Môžeme ich ešte špecifikovať vekom 25-65 rokov.

Uvažujeme nad tým, aký majú zákazníci problém. Ak majú bolesti chrbta z nedostatku pohybu (pozri vyššie 1. Vyberiem si produkt), jedným z riešení by mohla byť vyhrievaná masážna podložka. Zacielime sa na zákazníkov vekovej kategórie od 35-65 rokov.

4.Určím si spôsob získavania produktov

Spôsob získavania produktov závisí od toho čo predávam, aká je cena, dĺžka dodania a tiež recenzie či dôveryhodnosť dodávateľa, ak objednávam z inej predajne.

Vyberme si spôsob, ktorý bude najefektívnejší a prinesie nám viac úrody.

5.Určím si názov obchodu a dizajn

Ak už máme vybraté produkty, dôležitý je aj vizuál a samozrejme meno nášho obchodu. Meno by malo asociovať s tým čo ponúkame. Overíme si doménu a ak je voľná, na začiatok si vytvoríme jednoduchú stránku s krátkym predstavením kto sme, charakteristikou produktov a kontaktom. Logo obchodu je niečo, čo si všimneme na stránke ako prvé, malo by byť pútavé a vystihovať podstatu stránky.

6.Obchod spropagujem

Konečne nadišiel deň D. Ten správny čas ukázať obchod aj druhých a získať prvých kupujúcich zákazníkov.

Ako obchod spropagovať?

Viac o propagácií sa dozviete tu.